Zabawa z dzieckiem w ogrodzie – stwórz strefę rekreacyjną!

Zabawa z dzieckiem w ogrodzie – stwórz strefę rekreacyjną!

Do pełni szczęścia w Twoim ogrodzie potrzebujesz jedynie wygodnego leżaka, stolika na kawę i hamaka. A co zrobić z maluchami? Oczywiście nie zapominamy o niech i przypominamy, jak zaaranżować strefę rekreacyjną dla dzieci, tak by mogły korzystać z uroków gorących, letnich dni. W artykule opowiemy, co będzie nam niezbędne.

Podział ogrodu na strefy

Piękny ogród = funkcjonalny ogród i nie wolno o tej funkcjonalności zapominać. Przed aranżacją ogrodu trzeba się zastanowić jakie role ma pełnić. Jeśli posiadamy dzieci, ważne by i one miały swoje miejsce do zabawy. Kawa na tarasie w upalny ranek? Przydadzą się meble ogrodowe. A na sobotnie popołudnie i grilla z przyjaciółmi – stanowisko do grillowania. Duży ogród daje więcej możliwości – tutaj możemy oddzielić od siebie strefy, sprawiając, że ogród będzie funkcjonalny. Na domifikacje znajdziesz nasze wskazówki dotyczące tego jak urządzić nowoczesny ogród.

Huśtawka – obowiązkowo!

Rodzaj i dobór dziecięcych sprzętów najlepiej uzależnić od wieku dzieci. Choć wiadomo, że dzieci rośną, a zakupiona huśtawka nie jest tylko na jeden sezon. Dla mniejszych dzieci idealny będzie model bezpieczniejszy z zabudowanym siodełkiem, dla starszych – może to być klasyczna huśtawka.

Piaskownica musi być

Domki z piasku, warownie i zamki. Kto z nas nie spędzał czasu w piaskownicy, stawiając kolejne budowle? Wybierając piaskownicę możemy znaleźć modele odkryte oraz zamykane. I te drugie szczególnie polecamy. Dlaczego? Przede wszystkim możemy na noc zamknąć piaskownicę, a piasek nie zamoknie, będzie także czysty, a przecież to w nim bawi się Twoje dziecko. Ponadto warto wybrać miejsce zacienione do postawienia piaskownicy – tak by dziecko mogło się swobodnie bawić. Ten element wspomagający dziecięcą zabawę, można umieścić nawet w małym ogrodzie. Więcej w tym temacie znajdziesz w artykule: http://www.miastokobiet.pl/maly-ogrod-krok-po-kroku/

Trampolina i basen

W okresie letnim zabawa na świeżym powietrzu jest cudowna. Wiedzą o tym dzieci, skaczące na trampolinie i pluskające się w basenie z wodą. O czym pamiętać przy wyborze tych sprzętów? Przede wszystkim o bezpieczeństwie dzieci, jednak większość sprzętów jest tak wykonywana, by je maksymalnie zapewnić.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *