Jak urządzić romantyczny ogród?

Contact An Agent

Aranżacja ogrodu to spore wyzwanie. Odpowiednie zagospodarowanie dostępnej powierzchni wokół domu sprawi, że zapewnimy sobie doskonale miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Sprawdzoną receptą na efektowne i nastrojowe zaaranżowanie działki jest styl romantyczny. Oto kilka wskazówek, które pomogą nam osiągnąć taki efekt we własnym ogrodzie.

Przydomowy ogródek wcale nie musi być jedynie miejscem zabaw dzieci, czy rodzinnego grillowania. Wykańczając swoją działkę, warto mieć na uwadze również błogi wypoczynek i sprzyjający ku temu klimat.

Wody szum

W romantycznym ogrodzie liczy się przede wszystkim atmosfera, a ta powinna być nastrojowa, sprzyjająca odpoczynkowi i kontemplacji otaczającego krajobrazu. Nic tak nie sprzyja romantycznemu klimatowi w ogrodzie, jak szum wody. Dlatego właśnie warto uwzględnić w swoim ogrodzie sadzawkę lub kaskadę wodną. Dzięki nim w najbliższym otoczeniu ogrodu zapanuje nie tylko przyjazny mikroklimat, ale też szum wody z pewnością wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie. Samodzielne wykonanie oczka wodnego jest niezwykle proste, a jak zrobić kaskadę wodną? Możemy zabrać się do tego na dwa sposoby – wykorzystać naturalne nierówności terenu lub uformować go przy pomocy dużych kamieni np. otoczaków.

Rośliny

roses-1373441_1280

Rośliny są najważniejszym elementem romantycznej aranżacji ogrodu. Nie może w nim zatem zabraknąć róż w najróżniejszych odmianach, a zwłaszcza tych pnących. Szczególnie efektownie będą one wyglądały na ogrodowych, przęsłach czy płotkach pomalowanych na biało. Ponadto dużo uroku doda glicynia, która w okresie od maja do czerwca pokrywa się pięknie ukształtowanymi, niebiesko-fioletowymi kwiatami i wspaniale pachnie. Na rabatkach warto umieścić też powojniki, peonie, ostróżki, surfinie oraz fuksje.

Dodatki

Jak wiadomo – diabeł tkwi w szczegółach, a w aranżacji ogrodu ta zasada sprawdza się szczególnie. Dlatego, aby osiągnąć efekt romantycznego ogrodu na naszej działce nie powinno zabraknąć np. bielonych mebli, ścieżek wysypanych drobnym żwirkiem czy lampionów i świeczników.