Drewniany domek dla dzieci – czy warto zrobić go samemu?

Drewniany domek dla dzieci – czy warto zrobić go samemu?

Każde dziecko marzy o domku na drzewie – wspaniałym miejscu zabaw oraz sekretnej skrytce, w której można przechowywać wszystkie dziecięce skarby. Niestety nie na każdej działce znajduje się na tyle duże i rozłożyste drzewo, które udźwignęłoby ciężar konstrukcji. Zamiast domku na drzewie, możemy naszemu dziecku sprezentować jego własny domek ogrodowy.

Na rynku dostępnych jest wiele gotowych modeli domków ogrodowych dla dzieci – wystarczy złożyć komplet elementów lub zamówić wyspecjalizowaną ekipę, która sprawnie postawi całą konstrukcję. Jednak miejsce, w którym nasze dziecko będzie się bawić podczas ciepłych dni spędzonych w ogrodzie, możemy z powodzeniem wykonać samemu.

Zgodnie z planem

Wykonanie konstrukcji domku dla dzieci nie jest zadaniem trudnym, należy się jednak do tego dobrze przygotować. Najlepiej jest rozpisać sobie dokładną listę materiałów, jakich ku temu potrzebujemy oraz wykonać projekt. Bardzo ważnym elementem jest wykonanie odpowiednich fundamentów, do których przytwierdzimy belki utrzymujące całą konstrukcję. W fundamentach zabetonujemy kotwy, które następnie ułatwią montaż słupków. W trakcie prac z pewnością wykorzystamy takie elementy jak słupki nośne, legary, deski, wkręty, gwoździe, łączniki, profile stalowe czy kątowniki.

Do wykonania domku możemy z powodzeniem zastosować drewno konstrukcyjne, które można znaleźć na:

http://www.castorama.pl/produkty/budowa/drewno-budowlane-i-plyty-drewnopochodne/drewno-konstrukcyjne/krokwie.html

O czym pamiętać?

Zanim jednak przystąpimy do budowy domku należy odpowiednio dobrać miejsce, w którym on stanie. Powinien być w zasięgu wzroku tak, aby rodzice przebywający na tarasie lub w salonie mogli kontrolować czy z maluchem jest wszystko w porządku. Jeśli zdecydowaliśmy się na wykonanie domku z podwyższeniem w jego otoczeniu warto wysypać piasek – w razie upadku zamortyzuje on impet. Ponadto miejsce zabaw naszego dziecka nie powinno być przez cały dzień wyeksponowane na słońce – zabawa w drewnianej konstrukcji w upalny dzień na pewno nie będzie przyjemna.

Bardzo ważny jest wystrój domku. Drewnianą konstrukcję warto pomalować na inny kolor niż pozostałe elementy architektury ogrodowej. Bardzo efektownie będzie wyglądało połączenie różu oraz bieli czy błękitu i bieli.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *