Rodzaje bram garażowych

Rodzaje bram garażowych

Dobór odpowiedniej bramy garażowej zależy między innymi od takich czynników jak wielkość otworu, jego bezpośrednie sąsiedztwo i ilość miejsca naprzeciwko samej bramy. Pomoże nam to wybrać najbardziej odpowiadające naszym potrzebom rozwiązanie. Wyróżniamy bramy uchylne, segmentowe, rolowane i rozwierane.

Bramy uchylne inaczej nazywamy płytowymi. Do otwarcia takiej bramy potrzebna będzie przestrzeń przed garażem, ponieważ dolna część wysuwana jest na zewnątrz garażu. Jeśli więc nie dysponujemy dużą powierzchnią wjazdu, nie decydujmy się na ten wybór.

Bramy segmentowe – wyróżniamy dwa ich rodzaje – górne i boczne. Dobrze sprawdzają się tam, gdzie powierzchnia podjazdu jest dość krótka, ponieważ przy otwieraniu w ogóle nie potrzebują dodatkowego miejsca. Ich zaletą jest duża szczelność, dobrze sprawdzą się tam, gdzie garaż jest ocieplany. Można je stosować tam, gdzie mamy do czynienia z łukowatym nadprożem.

Bramy rozwierane- te bramy garażowe pojawiają się w ofercie różnych producentów coraz rzadziej. Jeśli jednak chcemy mieć tego rodzaju bramę, aby na przykład aby utrzymać stylistykę domu, lepiej zamówić ją w lokalnym warsztacie rzemieślniczym. Kiedyś był to najpopularniejszy typ bram garażowych. Jest to nic innego jak wrota bramy rozwierane na dwie strony. Skrzydła takich bram wymagają dużo miejsca, aby je otworzyć. Dodatkowo otwieranie i zamykanie takiej bramy nastręcza dodatkowej pracy. Oczywiście można zamontować w nich napęd elektryczny, jednak nie zawsze jest to możliwe do zrobienia.

Bramy rolowane – działają na tej samej prostej zasadzie co rolety do okien. Ze wszystkich dostępnych rodzajów bram garażowych zajmują najmniej miejsca. Sprzedawane są od razu z napędem elektrycznym i cechuje je duża wygoda używania a także konserwacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *