Ogrodzenie posesji na wsi

Ogrodzenie posesji na wsi

Wśród mieszkańców miast coraz szerzej obserwuje się zjawisko wyprowadzek na wieś. Najczęściej poszukujemy tam spokoju i wytchnienia, oraz życia zgodnego z naturą. Nie tylko starsi ludzie chcą spędzać wolny czas na wsi – coraz częściej na stałą wyprowadzkę decydują się młodzi ludzie, którzy za cenę ciszy i spokoju są gotowi dojeżdżać do pracy nawet kilkadziesiąt kilometrów! Nic dziwnego – w końcu zakup niewielkiej działki budowlanej i budowa domu wraz z urządzeniem, wynoszą mniej więcej tyle samo, co zakup średniej wielkości mieszkania np. w Warszawie. Zwykle, kiedy mamy już swój kawałek ziemi na wsi, najpierw myślimy o jej ogrodzeniu.

Ogrodzenie naszej posesji jest jedną z pierwszych rzeczy, jakie powinniśmy zrobić na działce budowlanej, najlepiej jeszcze przed budową domu. Dobre ogrodzenie ma dwie funkcje – po pierwsze chroni posesję przed nieproszonymi gośćmi, w postaci błąkających się psów, dzików oraz oczywiście złodziei. Po drugie – może robić naprawdę efektowne wrażenie. Pamiętajmy jednak, aby na początku stawiać na takie ogrodzenia, które będzie łatwo rozmontować. Warto stworzyć sobie wizję swojego domu i ogrodu, a także tego, w jaki sposób ma być to wszystko ogrodzone. Wiele zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy. Spora liczba osób, na samym początku grodzi swoje posesje siatką. Jest to bardzo prosty i niedrogi sposób na zabezpieczenie przestrzeni, w dodatku łatwo jest go rozmontować, kiedy będziemy chcieli budować płot lub inny typ ogrodzenia. Jest to dość dobre rozwiązanie. Wszelkie potrzebne nam artykuły znajdziemy na Castorama.pl

Jeżeli mamy już wyklarowaną wizję, jak ma wyglądać nasze gniazdko, możemy od razu zbudować np. drewniany płot z grubych, poziomych desek. Jeśli jednak zależy nam na ogrodzeniu masywnym, wykonanym z cegieł, kamienia, czy przęseł z podmurówką, pamiętajmy że jest to dość duży koszt, i lepiej będzie zainwestować w takie rozwiązanie, kiedy już postawimy dom. Lepiej jest bowiem dopasować ogrodzenie do domu, niż dom do ogrodzenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *