Domowy plac zabaw – raj dla dziecka

Domowy plac zabaw – raj dla dziecka

Dom z ogrodem jest marzeniem niemal każdej rodziny. Jeżeli dysponujemy takim miejscem obok domu, warto stworzyć maluchowi plac zabaw. Najważniejsze, że zapewnimy komfort nie tylko jemu, ale także sobie, ponieważ dziecko będzie wówczas zajęte zabawą, a my będziemy mogli spokojnie odpocząć przy kawie. 

Przydomowy plac zabaw jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób posiadających własny dom. Warto wtedy wyeksponować trochę miejsca na raj dla swojego maluszka. Co tam powinno się znajdować? Na placu zabaw najważniejsza jest piaskownica. Warto zakupić małą piaskownicę plastikową, która jest przykrywana na noc pokrywką w komplecie. Wtedy mamy gwarancję, że żadne zwierze sąsiada nie zrobi nam w piasek niespodzianki, a deszcz nie wymyje nam piasku i nie zniszczy zabawy.

Oprócz piaskownicy mile widziany jest domek ogrodowy, który również wykonany jest z plastiku, odpornego na promienie słoneczne. Można także zakupić domek drewniany, większy, dla starszych dzieci. Domki są ciekawym rozwiązaniem, ponieważ można w nich przechowywać zabawki i zachować ład i porządek w ogrodzie. Ponadto małe dziecko bardzo lubi spędzać czas w domku, w którym otwierają się okna i drzwi.

Mile widziana na placu zabaw jest zjeżdżalnia dla dziecka oraz huśtawka. Zjeżdżalnię można nabyć w różnych rozmiarach, w zależności od wieku dziecka. Są zjeżdżalnie plastikowe ze schodami po tylnej stronie, w najróżniejszych kolorach. Huśtawka jest polecana w domach, w których nie ma dużej ilości dzieci, aby jedno drugiemu nie zrobiło krzywdy poprzez uderzenie.

Na ogrodzie każde dziecko powinno mieć swój stolik z krzesełkiem bądź ławką oraz parasol ogrodowy. Wówczas może na świeżym powietrzu malować, rysować, jeść a nawet zapraszać gości na herbatkę. Parasol chroni dziecko przed nadmiarem promieni słonecznych i stanowi zbawienny cień letnią porą.

Warto także mieć na uwadze zakup baseniku dla dziecka na lato. Baseny są dmuchane i cieszą się ogromnym wyborem. Posiadają place zabaw w wodzie, zjeżdżalnie wodne oraz „dmuchańce” do skakania. Ponadto większość, nawet małych baseników i brodzików jest dzisiaj zaopatrzona w fontannę, którą wystarczy podłączyć do węża ogrodowego, a zapewnimy dziecku dodatkową atrakcję. Zainspiruj się!

1 Comment

  1. Taki placyk zabaw z wieżami i ściankami do wspinaczki to nie lada gratka dla każdego dziecka :)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *