Piękny i efektowny ogród

Contact An Agent

Urządzenie pięknego i efektownego ogrodu wymaga od nas nie lada wysiłku. Musimy zadbać o wiele szczegółów. Po pierwsze – odpowiedni dobór roślin. Wszystko zależy od tego, jaką powierzchnię mamy do zagospodarowania. W tym wypadku wybierajmy kwiaty i krzewy o niewielkich pączkach i liściach. Świetnie sprawdzi się na przykład wrzos.

Dobierajmy rośliny o jasnych barwach, ponieważ ciemne i duże kwiaty będą optycznie „zabierały” przestrzeń. W małych ogrodach dobrze sprawdza się również niewielkie oczko wodne. W małych ogrodach efektownie wyglądają rośliny pnące – można za ich pomocą przyozdobić ścianę budynku (o ile nie ma ona okien), wykorzystać na nie efektowną pergolę lub pozwolić im piąć się na płotach. Ciekawe pergole i estetycznie wyglądające płoty posiada w swojej ofercie Castorama – http://www.castorama.pl/produkty/ogrod/architektura-ogrodowa/ploty-i-pergole.html

Małą przestrzeń ogrodową dobrze jest urządzać w taki sposób, jakbyśmy projektowali coś na kształt salonu na świeżym powietrzu. Pamiętajmy o wkomponowaniu w nie miejsc do wypoczynku i relaksu. Przyda się więc huśtawka, ogrodowe stoliki i krzesła, lub hamak. Oczywiście nie wszystko na raz – sami wybierzmy opcję, która nam najbardziej odpowiada. Pamiętajmy również o praktycznych rozwiązaniach, które pomogą nam dbać o rośliny. Jeśli dysponujemy ukrytym kącikiem np. pomiędzy domem a ogrodzeniem, warto urządzić w tamtym miejscu kompostownik.

W dużych ogrodach mamy zupełną dowolność działania. Możemy w nich zrobić wszystko, co tylko podpowie nam fantazja. Skalniaki, ozdobne drzewka, a nawet grupy drzewek owocowych będą cieszyły nasze oczy a przy okazji i podniebienia. Tajemniczy i niebanalny charakter możemy nadać przestrzeni, poprzez umieszczenie w niektórych miejscach starodawnych lamp.

W obu przypadkach ważny jest również trawnik – należy o niego odpowiednio dbać i regularnie przycinać, aby sprawiał wrażenie „zielonego dywanu”.