Korzyści z posiadania zadaszonego tarasu

Contact An Agent

Niezależnie czy ktoś mieszka w nowoczesnym szeregowcu czy w dużym domu jednorodzinnym, taras, który chroni przed warunkami atmosferycznymi sprawia, że letnie wieczory w kręgu przyjaciół nie są abstrakcją zależną od warunków pogodowych. Nie są to jednak jedyne korzyści płynące z posiadanie zadaszonego tarasu.

Najnowsze rozwiązanie umożliwiają zabudowanie tarasu niemalże w każdej możliwej wariacji. Od prostych zadaszeń poprzez skomplikowane rozwiązania ogrodów zimowych. Konstrukcje umożliwiają także łączenie dachów, co umożliwi osłonienie każdej powierzchni.

Materiał

Zadaszenie lub nawet całkowite zabudowanie tarasu może być wykonane zarówno dzięki konstrukcji drewnianej, jak i aluminiowej. W przypadku zastosowania aluminium, mamy pewność, że jest to materiał odporny na wpływ warunków atmosferycznych oraz nie wymaga konserwacji, czego nie można powiedzieć o drewnie. Formę i kolor zadaszenia najlepiej dopasować do wyglądu i wielkości budynku oraz ogrodu.

Jako pokrycie można zastosować zwykłe szyby lub całą gamę płyt poliwęglanowych, co zależy już od indywidualnych preferencji. Boczne powierzchnie można jednak w razie potrzeby zasłaniać również specjalnymi roletami.

Rozwiązanie

Jak zostało wspomniane wyżej, dzisiejsze możliwości zadaszenia tarasu pozwalają na niemalże każdą formę. Dachy jedno- lub dwuspadowe, proste czy półkoliste nie stanowią problemu. Dodatkowym pomysłem może być podłączenie zintegrowanego systemu oświetlenia, dzięki któremu zostaną podświetlone walory konstrukcyjne. To sprawi, że taras będzie nie tylko funkcjonalny, ale także zacznie pełnić funkcję dekoracyjną.

zabudowany taras

Przy całkowitym zabudowaniu tarasu możliwe jest rozwiązanie przy użyciu przesuwnych drzwi, które w szybki i prosty sposób mogą tworzyć zarówno otwartą na ogród przestrzeń, jak i miejsce które można zamknąć i ogrzać, co pozwoli na wypoczynek także zimą.

Komfort

Zadaszony taras uchroni nie tylko przed deszczem. Jeżeli będzie uzupełniony o boczne elementy uchroni także przed wiatrem, co stworzy nowe możliwości podczas spotkań z rodziną. Pozwoli również na wypoczynek w deszczowe dni.

Przy takim rozwiązaniu nie trzeba się również martwić o meble, które zdecydujemy się trzymać na tarasie. Fotele z wikliny czy rattanu nie będą już musiały być chowane przed deszczem, ponieważ będą stale chronione. A jakie meble wybrać do ogrodu można dowiedzieć się z tego artykułu.

Przy pełnym zabudowaniu tarasu możliwa stanie się również całoroczna uprawa roślin, które na tarasie będą miały potrzebną ilość światła dziennego.

Jak widać korzyści z posiadania zadaszonego tarasu jest wiele. Największą jest jednak możliwość  posiadania zarówno tarasu otwartego na świeżym powietrzu, jak i w pełni zabudowanego przy wykorzystaniu jednego rozwiązania konstrukcyjnego.