Ścieżki w ogrodzie

Contact An Agent

Każdy kto posiada swój ogród, dba o niego własnymi siłami, na pewno chce by wyglądał zawsze pięknie i wyjątkowo. Równo przystrzyżona trawa, zadbana roślinność. Co więc zrobić, by trawnik zawsze wyglądał wyjątkowo pięknie, by nie było na nim śladów po butach naszych, naszych dzieci, czy gości?

Rozwiązanie jest proste – ścieżki. Możemy je zrobić samodzielnie, bądź wynająć do tego firmę; pamiętajmy jednak, że warto wcześniej jest zrobić projekt ścieżek, byśmy nie kładli ich tam, gdzie kompletnie nie są potrzebne, albo gdzie zwyczajnie będą się brzydko prezentować.

Ścieżki w małym ogrodzie.

Zaprojektowanie małego ogródka nie jest niczym prostym, dlatego też osoby, które przy domu mają mały ogród, bardzo często decydują się na wynajęcie firmy. Fachowcy zaprojektują cały ogród i wybiorą którędy powinny przebiegać ścieżki, by nie psuły efektu ogrodu i by go optycznie nie pomniejszały.

Jeśli jednak znamy się na dekoracjach w naszym ogrodzie, chcemy wszystko wykonać samodzielnie to również możemy zrobić sobie projekt ścieżek, wybrać odpowiedni materiał, z którego wykonać ścieżki i wszystkiego dokonać samodzielnie.

Ścieżki często też warto oświetlać, dlatego polecamy małe lampki solarowe, które możemy wbijać gdziekolwiek w trawę, by oświetlały nam dróżki w naszym ogrodzie i optycznie powiększały naszą małą powierzchnię ogródka.

Ścieżki w dużym ogrodzie.

Zaprojektowaniem dużych ogrodów, zazwyczaj zajmują się fachowe firmy. Jeśli jednak uważamy, że jesteśmy w stanie dokonać tego samodzielnie to oczywiście możemy tak zrobić. Pamiętajmy jednak, że dróżki w naszym ogrodzie nie mogą być zbyt potężne, nie mogą bowiem szpecić naszego ogrodu, mają być przecież kolejną jego ozdobą.

Warto więc wybrać materiał na ścieżki bardzo delikatny, drobne kamyczki, eleganckie płytki, drewniane okrągłe kawałki drzewa, które wyglądają jak pocięty pień drzewa na paseczki. Przepięknie się prezentują i bardzo często są wybierane do dekoracji ogrodu właśnie drewniane koła, zabezpieczane często specjalnymi środkami, które sprawią, że nasze ścieżki będą długo wyglądać bardzo elegancko i świeżo.

Przy ścieżkach w dużym ogrodzie, również nie może zabraknąć oświetlenia. Warto więc założyć przy nich również małe lampki – solary, bądź nawet duże latarnie, również działające na zasadzie solarów.