Niezbędne narzędzia ogrodowe

Contact An Agent

Wiosna to nie tylko czas wielkiego sprzątania – dla wielu to także okazja do zajęcia się terenem zielonym. Nie będziesz tego jednak robił gołymi rękoma, zapraszamy więc do zapoznania się z listą przyborów bez których do ogrodu ani rusz.

Szpadel

Absolutna podstawa. Ponieważ spędzisz wiele godzin ze szpadlem w ręku, koniecznie sprawdź czy dobrze leży, nie jest za ciężki i nie sprawi ci odcisków (pamiętaj o rękawicach). Szukaj modeli z solidnym drewnianym lub metalowym styliskiem, dobrym oparciem dla nogi i wytrzymałym ostrzem.

Motyka

Narzędzie uniwersalne, zarówno do rozbijania i spulchniania przekopanej ziemi, jak i odchwaszczania. Ponieważ będziesz wielokrotnie dociskał z dużą siłą stylisko, pamiętaj by było wykonane z odpornego drewna.

Łopatka

Czasami będziesz musiał zejść na poziom gruntu, a wtedy konieczne jest narzędzie do precyzyjnej pracy przy roślinach. Łopatka nada się do obkopywania i odchwaszczania, możesz także zastąpić ją motyczką z grabkami. Tutaj liczy się poręczność, wygoda i waga, choć ze względu na częste używanie zalecamy sprzęt z solidnie osadzonym ostrzem.

konieczne narzędzia

Taczka

Służy do transportu ziemi i drewna, a czasami nawet jako tymczasowy śmietnik. Dostosuj jej rozmiar do swojej postury, przed zakupem upewnij się że nie masz problemu z poruszaniem, zarówno z pustą jak i załadowaną taczką. Solidniejsze modele są wykonane z metalu, a pewny uchwyt zapewniają sprofilowane, gumowe rączki. I pamiętaj – nawet zepsuta taczka może powrócić do ogrodu jako doniczka albo nawet grill.

Wiadro

Łatwe do zapomnienia, a przydatne na co dzień. Nie tylko jako pojemnik na ziemię, ale także rośliny, śmieci, a także jako przenośna skrzynka z narzędziami.

Konewka

Bez wody nie ma życia, dlatego będziesz musiał ją donosić. Dobierz konewkę do swoich możliwości, koniecznie musisz swobodnie trzymać ją w rękach, również po napełnieniu. Wybieraj wersję plastikową, metalowe mają tendencję do rdzewienia. Pamiętaj że pęknięta konewka może posłużyć jako doniczka.

Sekator

Niezbędny przy pielęgnacji krzewów i mniejszych drzew. Przed zakupem sprawdź czy nie masz problemu z mocnym i pewnym uchwytem, a także czy nie obciera dłoni. Najlepiej by był wykonany ze stali nierdzewnej, większość modeli jest zaopatrzona w bezpieczne zapięcie.

grabki

Nożyce

Nożyce wkraczają tam gdzie nie poradzisz sobie tylko sekatorem. W przypadku większych nożyc mogą służyć nawet do ścinania mniejszych drzew, pamiętaj jednak by dobrać je do swojej dłoni. Nie będziesz używał ich często, ale gdy zajdzie potrzeba musisz polegać na ich zdolności przełożenia siły nacisku, więc upewnij się że maja pewny uchwyt.

Siekiera

Wbrew pozorom narzędzie bardzo wszechstronne, zwłaszcza jeśli wybierzesz model z młotem. Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, wybierz siekierę z metalowym styliskiem, do mniejszych prac wystarczy ci jednoręczna z wariantem drewnianym.

Piła

Gdy wszystko inne zawiedzie, będziesz musiał zabrać się za rżnięcie. Piła musi leżeć dobrze w dłoni, ponieważ wykonasz nią wiele pociągnięć. Jeśli regularnie ścinasz drzewa i gałęzie, zainwestuj w piłę kabłąkową, do codziennych prac w ogrodzie starczy wersja ogrodowa.

Jeśli odznaczysz tą krótka listę możesz być pewny że żadne wyzwanie w ogrodzie nie będzie ci straszne.