Oświetlenie ogrodowe – jak rozświetlić ogród?

Contact An Agent

Ogród jest tak tajemniczym i pełnym zakamarków miejscem, że nieoświetlony w mroku potrafi nas przyprawić o dreszcze. Warto więc zadbać chociażby o delikatne i nastrojowe rozjaśnienie naszego ogrodu.

 

Popatrz, jak wiele zyskujesz rozświetlając ogród:

 

  • · Po pierwsze bezpieczeństwo podczas przechadzek po ogrodzie wieczorną porą. Łatwo wtedy uniknąć złamania nogi czy też skaleczenia się o ostre krawędzie krzewów czy innych roślin.

 

  • · Oświetlenie niewątpliwie dodaje naszemu ogrodowi mnóstwo uroku oraz delikatnej, subtelnej tajemniczości. Pięknie, ale zarazem w sposób delikatny przykuwał będzie spojrzenia zazdrosnych sąsiadów.

 

  • · Jednocześnie odpowiednio skierowane lampy w ogrodzie wydobędą piękno z naszego domu. W ten sposób będzie on jeszcze bardziej widoczny i wyeksponowany.

 

Ogród jest naszym intymnym miejscem, w którym możemy się zrelaksować i odpocząć od zgiełku, hałasów oraz problemów codziennego życia. Bardzo często zamienia się w miejsce spotkań z rodziną czy przyjaciółmi. Warto wtedy zadbać o nastrój i odpowiednie oświetlenie zwłaszcza w letnie, ciepłe wieczory.

 

Podpowiadamy, jakie są możliwości oświetlenia ogrodu:

 

  • · Reflektory- bardzo popularne oświetlenie wydobędzie z naszego ogrodu najładniejsze detale w postaci najmniejszych drobiazgów. Dzięki nim możemy wybrać sobie, które miejsce ma być oświetlone oraz, w którą stronę skierowane ma być światło. Doda to odrobinę tajemniczości, a zarazem subtelności naszemu miejscu.
  • · Diody LED– są to bardzo małe rozmiary światła, które bardzo delikatnie pomogą nam rozświetlić piękne okazy kwiatów. Można także użyć ich do wyznaczenia ścieżki oraz podświetlenia naszego oczka wodnego czy też kaskady. Bardzo ładny i delikatny efekt wykorzystywany w mniejszych powierzchniach ogrodu.
  • · Latarnie i słupki-bardzo często są wykorzystywane do oświetlenia bramy wjazdowej do domu czy też garażu. Ich zaletą jest to, że można sterować ich wysokością i ustawić na takim poziomie, jakim nam najbardziej odpowiada. Również świetnie się sprawdza w oświetleniu dłuższych ścieżek przez ogród. Są bardzo oszczędne, ponieważ dają dużo światła i nie trzeba ich ustawiać blisko siebie. Mają bardzo daleki zasięg oświetlenia, co jest niewątpliwie dużym plusem.
  • · Inne-kinkiety, żarówki, świetlówki, oświetlenie montowane na dom.

 

Jak widzicie możliwości jest dość sporo i wszystko zależy od naszych preferencji, upodobań oraz zasobności portfela. Sprawmy, aby nasz ogród nie tylko ładnie wyglądał, ale także by stał się miejscem, do którego bardzo chętnie będziemy wracać na mały relaks.

 

Więcej znajdziesz tutaj!