Jak uprawiać sukulenty?

Contact An Agent

Mają ciekawe kształty i występują w wielu różnorodnych odmianach. Ich wymagania są niewielkie, dlatego stanowią doskonałą propozycję dla osób zapominalskich lub zapracowanych. Sukulenty to rośliny ozdobne, dzięki którym łatwo urozmaicisz stylizację wnętrza i nie przysporzysz sobie zbyt wielu dodatkowych obowiązków.

Sukulenty to obok monstery i zamiokulkasa najpopularniejsze rośliny ozdobne uprawiane w naszych domach i mieszkaniach. Ich popularność wynika nie tylko z efektownego wyglądu, ale również spowodowana jest łatwą uprawą. Dlatego jeśli szukasz sposobu na urozmaicenie stylizacji mieszkania zielonymi dekoracjami, ale nie masz wprawy w pielęgnacji roślin, postaw właśnie na sukulenty. O innych tego typu roślinach przeczytasz na http://kobietamag.pl/kwiaty-doniczkowe-dla-poczatkujacych-czyli-rosliny-latwe-uprawie/

Pielęgnacja sukulentów

plant-990838_1280

Sukulenty to rośliny gruboszowate, których najważniejszą cechą jest zdolność do magazynowania wody. W związku z tym doskonale znoszą suszę i długie okresy niedoboru wody – ich naturalnym środowiskiem występowania są tereny około pustynne. Dlatego właśnie podlewanie sukulentów powinno być umiarkowane. Zabieg podlewania powinno się powtarzać dopiero wtedy, gdy ziemia w doniczce wyraźnie przeschnie i odstaje od jej brzegów. Jeśli po zasileniu podłoża wodą w podstawce ciecz będzie się utrzymywać, należy ją usunąć aby nie przelać rośliny.

Najlepszym stanowiskiem dla sukulentów będzie słoneczne miejsce np. parapet zorientowany na stronę południowa lub wschodnią. Ponadto, aby rośliny miały optymalne warunki do wzrostu, w pomieszczeniu powinna panować stała wysoka temperatura około 20 stopni.

Niektóre rośliny wymagają systematycznego przesadzania do większych doniczek, np. raz w roku. Sukulenty w tej kwestii również nie są zbyt wymagające, dlatego zmienić pojemnik w którym się znajdują, należy dopiero wtedy, gdy roślina wyraźnie nie mieści się w dotychczasowej doniczce.

Jak wyeksponować sukulenty?

pineapple-1704342_1280

Sukulenty znakomicie komponują się z kamieniami, dlatego możesz je posadzić w większych doniczkach, w których powierzchnię ziemi przysypiesz drobnymi kamykami. Ponadto bardzo efektownie prezentują się kompozycje z sukulentów umieszczone w szklanych słojach.