Beton w ogrodzie, czyli świetny sposób na zaaranżowanie nowoczesnej posesji

Contact An Agent

Jeśli szukasz sposobu na aranżację nowoczesnego i modnego ogrodu, postaw na beton. Płyty i elementy architektury ogrodowej wykonane z betonu dekoracyjnego są znakomitą alternatywą dla drewna. Minimalistyczny wygląd betonu dekoracyjnego będzie się wspaniale komponował z zielenią ogrodu.

Najpopularniejszym materiałem wykończeniowym stosowanym podczas urządzania tarasów i ogrodów jest drewno. Nic dziwnego – materiał ten jest łatwy w obróbce i prezentuje się znakomicie. Jeśli jednak szukasz niesztampowych rozwiązań i chcesz, żeby twój ogród miał nowoczesny charakter, to właśnie beton dekoracyjny będzie idealną receptą dla twojego ogrodu. A więcej ciekawych porad aranżacyjnych znajdziesz na http://www.twojecentrum.pl/nowoczesny-ogrod-pomysly-na-aranzacje-info-1070.html

Okładziny ścienne i nawierzchniowe

garden-1680802_1280

Beton dekoracyjny sprawdzi się doskonale w roli materiału wykończeniowego na tarasie. Możesz go zamontować zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Uzyskany w ten sposób efekt sprawi, że budynek nabierze nowoczesnego charakteru. Beton dekoracyjny jest jednak nie tylko efektowny, ale tez wytrzymały – materiał ten cechuje się odpornością na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Donice i dekoracje

home-794367_1280

Ponadto beton dekoracyjny sprawdzi się znakomicie, jako dodatek do aranżacji. Możesz np. postawić na efektowne donice z tego materiału – ich surowy wygląd będzie pięknie korespondował z żywą zielenią oślin. Szczególnie ciekawy efekt uzyskasz, jeśli zestawisz donice o geometrycznym kształcie z lekkimi trawami ozdobnymi.

Z tego materiału wykonane są także różnego rodzaju elementy architektury ogrodowej – palisady, słupki czy murki. Będą one świetnym uzupełnieniem aranżacji tarasu, wykończonego właśnie przy użyciu płyt z betonu.

Meble ogrodowe

Co ciekawe istnieją także meble ogrodowe wykonane z betonu – ławki, fotele oraz stoły. Wbrew pozorom nie są one niewygodne. Wystarczy wyłożyć betonową ławkę poduszkami w ciekawym kolorze, aby mebel stał się nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale też wygodny.