Jak wybrać wkrętarkę akumulatorową?

Contact An Agent

Wkrętarka akumulatorowa jest przydatnym narzędziem nie tylko podczas remontów czy prac ogrodowych. Poręczne i funkcjonalne urządzenie docenią też początkujący amatorzy majsterkowania. Jaki model jednak wybrać, by spełniał nasze oczekiwania?

Wkrętarka akumulatorowa będzie doskonałą propozycją dla osób, które nie mają dostępu do gniazdka elektrycznego lub w czasie prac nie chcą być ograniczane kablem. Co więcej, dobrej jakości narzędzie umożliwia też pracę w różnych pozycjach i nietypowych, trudno dostępnych miejscach.

Moc i napięcie wkrętarki

Od mocy wkrętarki uzależniona jest zarówno długość pracy urządzenia bez przegrzania, jak i zakres, w jakim możemy ją wykorzystywać. Im wyższa moc wkrętarki, tym z twardszymi materiałami możemy pracować.

Z kolei dobór napięcia narzędzia należy uzależnić od jego głównego przeznaczenia. Jeśli chcesz kupić tanią i dobrą wkrętarkę, która sprawdzi się przy skręcaniu mebli i sprzętu AGD, wybierz urządzenie o napięciu do 4,8 V. Modele o napięciu do 10 V zdadzą egzamin przy okazjonalnych, niezbyt wymagających remontach.

Przy częstszych i intensywniejszych pracach polecane będą u rządzenia o napięciu do 14 V. Z kolei wkrętarki o napięciu powyżej 18 V, zwykle wyposażone w mechanizm udarowy, będą przeznaczone dla profesjonalistów.

Waga, czas pracy i akcesoria

Podczas zakupu wkrętarki zwróćmy także uwagę na jej wagę. Warto bowiem poszukać modelu, który nie będzie zbyt ciężki, co może dawać nam się we znaki zwłaszcza przy dłuższej pracy.

Istotnymi parametrami naszego urządzenia będą również czas pracy i ładowania. Pierwszy z nich określa czas, jaki wkrętarka może pracować na jednym ładowaniu, natomiast drugi, jak długo trwa ładowanie akumulatora.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto też sprawdzić, czy do sprzętu dołączone są jakieś akcesoria. Wśród najpopularniejszych wymienia się dodatkowy akumulator, walizkę do bezpiecznego przechowywania narzędzia oraz lampkę podświetlającą obrabiany fragment materiału czy powierzchni.