Kwiaty w ogrodzie

Contact An Agent

Każdy, kto posiada ogród doskonale wie, jakim wspaniałym uczuciem jest spędzanie wolnego czasu w naszym ogrodzie, w którym wszystko stworzyliśmy samodzielnie, od podstaw. Projekt ogrodu, wybór ścieżek, oświetlenia, aż w końcu roślinności.

 

W artykule tym postaramy się podpowiedzieć wam jak stworzyć duży i mały ogród swoich marzeń!

 

Zajmijmy się na początek zaprojektowaniem ogrodu, krok po kroku, projekt musi zawierać:

 

1. Rozmieszczenie kabli i ewentualnych ścieżek wodnych w ogrodzie.

2. Projekt budowy altanki, oczka wodnego + pozwolenia z urzędu miasta czy gminy (jeśli są konieczne).

3. Sami musimy się też zastanowić i rozrysować (można tu skorzystać z fachowej rady architekta), jak mają wyglądać ścieżki w naszym ogrodzie.

4. Samodzielnie, bądź również z pomocą architekta bądź dekoratora, warto rozmieścić na planie roślinność jaką chcemy umieścić w ogrodzie (zwłaszcza jeśli będą to sporych rozmiarów drzewa). Jeśli tak, trzeba wtedy dobrze się zastanowić, gdzie będzie padał cień drzew i czy będzie nam on pomocny, czy jednak będzie zasłaniał inną roślinność, co uniemożliwi jej rozwijanie.

 

Następnym krokiem będzie wybór ścieżek w naszym ogrodzie:

 

1. Gdzie mają biec i z jakiego materiału mają zostać wykonane.

2. Czy mają być oświetlone, a jeśli tak to jakim oświetleniem i w jakich miejscach.

 

Następnie kwestia oświetlenia ogrodu:

 

Polecamy wysokie i niskie (wbijane do ziemi) lampy solarowe. To naprawdę świetny pomysł, gdyż nie musimy dzięki nim ciągnąć pod naszym trawnikiem kabli elektrycznych, co wiąże się także ze zbędnie wydanymi pieniędzmi.

 

Wybór roślinności to już ostatni i najbardziej przyjemny krok w planowaniu naszego ogródka:

 

1. W zależności od wielkości ogródka wybierzmy odpowiednią roślinność. W małym ogrodzie bowiem nie warto umieszczać dużych i wysokich drzew, które niepotrzebnie będą zabierać nam przestrzeń; w dużym ogrodzie mamy wolną rękę jak to się mawia; możemy bowiem umieścić w nim roślinność jaką tylko zechcemy.

2. Możemy wybrać się do sklepu z roślinami by wybrać odpowiednie kwiaty, krzewy, drzewka i iglaki do swojego ogrodu,  jeśli jednak chcecie by wasz ogród był wyjątkowo ciekawy, możecie poszukać roślinności w sklepach internetowych, gdzie wybór jest niesamowicie ogromny, a roślinność bardzo różnorodna i często zapierająca dech w piersiach – nie znajdziecie takich roślin w stacjonarnych sklepach.