Przygotuj ogród na zimę.

Contact An Agent

Powoli zbliża się do nas zima. Przez jednych uwielbiana, a przez drugich znienawidzona pora roku. Niemniej jednak warto pamiętać, że każda pora roku – w tym również zima, ma wiele różnych zalet, które niestety zdarza się nam nie zauważać… Czy jednak może być coś piękniejszego niż biały puch pokrywający korony drzew? Jeżeli chcemy mieć tak ładny widok w swoim ogrodzie, koniecznie pamiętajmy o podstawowych zasadach przygotowania ogrodu na przyjście na przyjście Dziadka Mroza!

 

 

 

 

styczeń w ogrodzie

Choć wydawać by się mogło, że zima zwiastuje jedynie odstraszające drzewa, całkowicie pozbawione jakichkolwiek zielonych listów oraz twardy i zamarznięty grunt, to jednak jest również odpowiednia pora aby… Zasadzić nowe okazy! Jednak nie tylko – zaczynamy również zbiory niektórych gatunków warzyw. Jeśli posiadasz w swoim ogrodzie rośliny określane mianem jednorocznych, to zdecydowanie łatwiej i sprawniej pójdzie Ci umieszczenie ich w specjalnym pomieszczeniu w którym panuje dodatnia temperatura. Ponadto pozostałe łodygi lub liście, zbieramy grabiami i wrzucamy do kompostownika.

Co ze sprzątaniem ogrodu? Przede wszystkim najpierw usuwamy wszelkie chwasty, które zdążył nam urosnąć. Pozbawiamy również drzew jak i krzewów, ususzonych liści jak i tych chorych. Pamiętajmy jednak aby unikać ich przycinania! A dlaczego? Ano dlatego, że taki zabieg może stymulować roślinę do wypuszczania nowych pędów, czego raczej wolelibyśmy uniknąć szczególnie w czasie trwania zimy.

Trawnik należy przystrzyc ostatni raz przed spadnięciem pierwszego śniegu oraz pozbawić go, nagromadzonych na nim liści, patyków lub innych rzeczy. Jeśli „wyleci nam to z głowy” możemy później borykać się w gnijącą trawą, która na pewno nie będzie się już tak ładnie prezentować.