Farelka – niezastąpione źródło ciepła w chłodne dni

Contact An Agent

Przenośne grzejniki elektryczne przeznaczone są przede wszystkim do stosowania w mieszkaniach, zwykle jako dodatkowe źródło ciepła. Niewielkie urządzenia doskonale dogrzewają pomieszczenia, zapewniając utrzymanie odpowiedniej temperatury nie tylko w najmroźniejszy zimowy dzień, ale także poza sezonem grzewczym.

Czym wyróżniają się farelki?

Do grona najpopularniejszych rodzajów grzejników elektrycznych należą niewątpliwe termowentylatory, czyli popularne farelki. Termowentylatory, w odróżnieniu od grzejników olejowych, zaczynają emitować ciepło od razu po włączeniu.

Źródłem ciepła w termowentylatorach jest spiralna grzałka elektryczna. Wiatrak kieruje powietrze na grzałkę, dzięki czemu efekt działania farelki jest tak szybko odczuwalny. Warto jednak zaznaczyć, że po wyłączeniu farelka równie szybko przestaje grzać.

Choć termowentylatory są raczej rozwiązaniem doraźnym, ze względu na niewielką wagę i rozmiary można ją zabrać ze sobą na wycieczkę czy weekend na działce. Co więcej, w farelkach istnieje możliwość ustawienia nawiewu w konkretnym kierunku. Kolejnym plusem większości modeli jest fakt, że latem mogą działać jako wentylator.

Najważniejsze parametry grzejników elektrycznych

Zanim zdecydujemy się na zakup grzejnika elektrycznego, przykładowo farelki, powinniśmy sprawdzić najważniejsze parametry techniczne urządzenia: moc grzewczą, zakres regulacji mocy, rozmiary, wagę oraz długość przewodu.

Moc grzewczą farelki najlepiej dobierać przy uwzględnieniu wielkości pokoju, który chcemy dogrzać. Większość grzejników elektrycznych posiada również skokową lub płynną regulację mocy grzewczej. Zazwyczaj zwiększana jest ona za pomocą pokrętła lub specjalnego przełącznika.

Wielkość i waga grzejnika powinna być dostosowana do naszych upodobań oraz możliwości. Termowentylatory są najczęściej małe i lekkie, co sprawia, że możemy je swobodnie przenosić i przestawiać. Długość przewodu grzejników elektrycznych wynosi zazwyczaj od 1,5 do 1,7 metra.