Krzewy w ogrodzie

Contact An Agent

Krzewy w ogrodach to najlepsze rozwiązanie dla tych osób, które nie mają zbyt wiele czasu na zajmowanie się swoim ogrodem. Nie wymagają bowiem specjalnej pielęgnacji i dobrze wyglądają niemal przez cały czas. Raz zasadzone w jednym miejscu mogą przetrwać naprawdę wiele lat. Wyjątek jednak stanowią róże, które wymagają sporego nakładu pracy i są dość delikatne. Ważne jest to, jak rozmieścimy nasze krzewy w ogrodzie. Bardzo estetycznie wyglądają krzewy, które są sadzone pojedynczo na tle trawnika. Z krzewów można zrobić również praktyczny użytek.

Możemy posadzić je przy ogrodzeniu, tworząc swoisty „parkan”, który uczyni naszą przestrzeń bardziej prywatną i bardziej zaciszną. Dodatkowo, krzewy kwitnące wyglądają przepięknie i często nawet nie potrzeba kwiatów, aby uczynić nasz ogród bardziej kolorowym. Najwięcej kwitnie ich wiosną, jednak istnieją również i takie, które najpiękniej wyglądają jesienią i wczesną zimą.

Najlepszym środowiskiem dla krzewów jest żyzna i umiarkowanie wilgotna ziemia z dużą zawartością próchnicy. Przed zakupem rośliny sprawdzajmy więc, jakie są jej wymagania. Przed zasadzeniem krzewu powinniśmy dobrze oczyścić podłoże z chwastów. Krzewy wymagają również nawożenia, jednak robimy to dopiero dwa lata po posadzeniu krzewu. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest zastosowanie kompostu. Nawóz rozkładamy w kilkucentymetrowej warstwie pod roślinami, robimy to wiosną.

Najpopularniejszym krzewem ogrodowym jest forsycja. Cechują ją obfite kwiaty, które pojawiają się już wczesną wiosną. Mają piękny, żółty kolor i cieszą nasze oczy niemal przez cały rok. Najbardziej lubi miejsca dobrze nasłonecznione, lecz jednocześnie osłonięte od wiatru. Więcej możemy przeczytać w poradniku Castoramy na stronie http://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/ogrod/rosliny-i-materialy-siewne/rosliny-zewnetrzne/iglaste/krzewy-jako-caloroczna-ozdoba-ogrodu-rodzaje-sadzenie-pielegnacja.html